W piątek, 19 października odwiedzili nas nietypowi i przesympatyczni goście- Natan i Promyk. Spotkanie z ALPAKAMI było dla wszystkich dzieci ciekawym przeżyciem. Mogliśmy nakarmić, pogłaskać zwierzęta oraz usłyszeć wiele ciekawych informacji o nich.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości. Lubimy takie spotkania!


24 października 2018 r. obchodzimy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Roweru. Dzieci tego dnia (po uprzednim zgłoszeniu do wtorku 23.10.2018 r.) mogą przyjechać do przedszkola na swoim rowerze. Odbędą się zawody, slalomy rowerowe oraz dzieci poznają historię powstania tego, jakże użytecznego, środka lokomocji. Zaczynamy w środę o 9.00 - grupa Maluchy, 9.30 - Zuchy A, 10.00 - Zuchy B, 10.30 - Średniaki i 11.00 – Zerówka.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy pod hasłem:
"Rower mój to jest to".


17.10.2018r. (czwartek) będziemy brać udział w Europejskim Tygodniu Kodowania- Code Week 2018. Działania w naszej placówce odbywają się pod hasłem: "Kodowanie na dywanie". Są to zabawy i ćwiczenia polegające na klasyfikowaniu obiektów, formułowaniu uogólnień typu "to do tego pasuje", szukaniu podobieństw i różnic, tworzeniu zbiorów obiektów, manipulowaniu wybranym materiałem dydaktycznym, aby poznać jego właściwości, uczenie się przewidywania następstw własnych działań i logicznego myślenia.


11 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pisania Listów. Braliśmy udział w akcji: "PS. z serca" – i Ty zostań Dobrym Listonoszem. Jest to akcja, która polega na wysyłaniu kartek do chorych dzieci, potrzebujących wsparcia i ciągłej opieki. Stworzyliśmy 67 kolorowych prac, które trafią do 17-letniej Małgosi, bohaterki spotkania. Takie akcje uczą dzieci bezgranicznej i bezinteresownej pomocy innym. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji, sprawiając jednocześnie komuś odrobinę radości.